שירותי מרפאת

בדיקת רופא וטרינר וביקורי בית

בדיקה גופנית ומקיפה של החיה על ידי רופא מיומן הנה הבדיקה הראשונית והחשובה ביותר שיש לבצע כאשר חיה מגיעה לוטרינר.

כיום בוחרים לקוחות רבים שלא להגיע למרפאה עם בעל החיים שלהם. עבור לקוחות אלה קיים שירות של רפואה וטרינרית עד הבית.

השירות ניתן בשמחה, ומתאים במקרים בהם הוצאת בעל החיים מסביבתו הטבעית כרוכה בחרדה רבה במיוחד, עבור לקוחות המשתמשים בתחבורה ציבורית ומתקשים להגיע עם בעל החיים, עבור לקוחות בעלי צרכים מיוחדים המתקשים להגיע למרפאה, או מכל סיבה אחרת.

במקרה של מצב רפואי המצריך טיפול מורכב שלא מתאפשר בתנאים ביתיים, חיית המחמד שלכם תקבל את המשך הטיפול במרפאה.

 

טיפול מונע וחיסונים

במרפאה קיימת מערכת ממחושבת של נתונים, כדי להקל על הבעלים לזכור להגיע בזמן לחיסונים. לפי בחירתכם ניתן לקבל תזכורות לנייד, ואו בדואר אלקטרוני.
טיפול מניעתי לתולעת הפארק– טיפול הניתן כל חודשיים-שלושה (לפי החלטת הוטרינר והלקוח) אשר מטרתו להרוג את תולעת הפארק (ספירוצרקה-לופי). תולעת הפארק נפוצה ביותר במרכז הארץ אך היו גם לא מעט דיווחים על המצאותה בצפון, ולכן הטיפול מומלץ גם באזורינו.
טיפול נגד תולעים– ניתן כל 6 חודשים או לפי הצורך.

ככלל, חשוב לחסן בעלי חיים כנגד המחלות השכיחות אשר עלולות לפגוע בהם לאורך חייהם. החשיבות הרבה ביותר הנה לחסן החל מגיל גורות (השנה הראשונה לחיים), משום שבגיל זה מערכת החיסון עדיין לא מפותחת דיה כדי להתמודד עם המחלות הפוטנציאליות. סיבה נוספת לחשיבות חיסון חיית המחמד הנה משום שחלק מן המחלות שנגדן מחסנים עשויות אף להיות מדבקות לבני אדם!

חיסון כלבת –  כלבת הנה מחלה נגיפית קטלנית, הפוגעת במערכת העצבים המרכזית ומובילה ברוב המקרים למוות. כלבת הנה מסוכנת לכל היונקים בעלי דם חם ובכללם בני אדם. חיסון כלבת שנתי הנו חובה על פי חוק בישראל.

 עיקורים, סירוסים וכירורגית רקמות רכות

(הסרת אבנים, הסרת מסות ועוד)

עיקור הוא הניתוח הנפוץ ביותר המבוצע בכלבות ובחתולות, ונעשה בהרדמה מלאה. בניתוח מוציאים את השחלות ולעתים גם את הרחם כדי למנוע הריון והמלטה, אך לא רק. הוצאת השחלות והרחם אף מסייעת בהארכת חייהן של הכלבות והחתולות משום שמונעת גידולי עטין ודלקות רחם.

סירוס הנו הניתוח הנפוץ ביותר המבוצע בכלבים ובחתולים, ונעשה בהרדמה מלאה. במהלך הניתוח מבוצע חתך קטן על שק האשכים או בסמוך לו ודרכו נקשרים ומוצאים האשכים. הניתוח הנו קצר וקל ובעל החיים מתאושש במהרה. מטרתה העיקרית של הסירוס הנה מניעת הרבעה אך לצד מטרה זו מספר יתרונות נוספים כגון מניעת התנהגות טריטוריאלית ומריבות עם חתולים וכלבים אחרים, ותחלואה במחלות של מערכת המין כגון הגדלת פרוסטטה וסרטן האשכים.

 
 

שירותי מעבדה

המרפאה מעניקה שירותי מעבדה מתקדמים ורוב התשובות ניתנות בתוך דקות ספורות, באמצעות ציוד מוביל:

ספירת דם

בדיקת הדם השכיחה ביותר, אשר חשוב לבצע מדי פעם בפעם גם בבעל חיים בריא כדי להכיר את הנתונים הספציפים של החיה וכן לפני כל ניתוח, זאת כדי לקבל נתונים על מצב כדוריות הדם האדומות, הלבנות וטסיות הדם. מספירת הדם ניתן לקבל מידע לגבי התייבשות, בעיית אנמיה או אובדן דם, תהליכים דלקתיים, ובחלק מן המקרים אף על תהליך סרטני.

ביוכימיה

בדיקת דם אשר מעריכה תפקודי איברי גוף שונים בהם תפקודי כליה, כבד ולבלב ומומסים בדם. חשוב ומומלץ לבצע את הבדיקה לפני כל הרדמה על מנת ולוודא שהגוף בריא דיו כדי להתמודד עם ההרדמה. כמו כן, יכולה הבדיקה להעיד על מצב של מחלה.

בדיקות שתן

בדיקת הנמנית עם הבדיקות הבסיסיות אשר ביכולתן לתרום רבות להבנת מצבו של בעל החיים- בייחוד בשילוב עם בדיקות דם.

בדיקות נוספות נשלחות למעבדות בארץ ובחו"ל, עם תשובות בתוך 14 ימי עסקים לרוב.

 

טיפול שיניים

ניקוי שיניים של חיות מחמד נעשה בהרדמה בטוחה באמצעות מכונת הרדמה. חשוב להקפיד ולשמור על ניקיון הפה, אולם התכיפות של ניקוי השיניים היא אינדיבידואלית ומשתנה עד מאוד בין בעלי החיים. לכן, יש לבדוק מהו הזמן הנכון לניקוי עבור החיה שלכם.

 

הדמייה - רנטגן ואולטראסאונד

במרפאה מכשיר רנטגן דיגיטלי מתקדם המספק תמונות באיכות גבוהה. כמו כן, קיימת --מערכת פיתוח ממוחשבת לצילומי ההדמיה (CR). בנוסף לכך מבוצעת הדמיית על קול (אולטראסאונד).

 

רפואת מומחים

רופאים מומחים במגוון תחומים שמגיעים למרפאה בתיאום, אורטופדיה, עיניים פה ולסת ועוד.

אשפוז

במרפאה מספר כלובי אשפוז בהם יכולים בעלי החיים להתאוששש מניתוח, לנוח ולקבל יחס חם ודואג, החשוב ביותר להחלמה קלה ומהירה.

 

הטסת חיות מחמד

הטסת חיית מחמד לחו"ל כרוכה בהכנות רבות, אותן יש להתחיל כשלושה חודשים בטרם הטיסה המיועדת. צוות המרפאה ישמח לסייע בהכנות- בהתאם ליעד הספציפי.

 

המתת חסד

זה תמיד מאוד מצער, אך לפעמים אין ברירה וצריך להיפרד מחברים יקרים ואהובים. במקרים כאלה הצוות הרפואי כאן עבורכם על מנת לסייע ולקבל את ההחלטות הכואבות בהתאם לרקע הרפואי והפרוגנוזה.

 

04-9123654

מתחם תחנת הדלק דור אלון

החרושת 17, כרמיאל

מרפאת רופא חיות בכרמיאל

צרו קשר

:למקרי חירום

04-9123654

שעות פתיחה

ראשון עד חמישי
16:00 - 20:00 / 9:00 - 13:00
שישי
 9:00 - 13:00
מומלץ לתאם הגעה מראש

04-9123654

מתחם תחנת הדלק דור אלון, החרושת 17, כרמיאל